پاسخی به سوال همگان: آیا نوکیا به بازار گوشی های همراه باز خواهد گشت؟

پاسخی به سوال همگان: آیا نوکیا به بازار گوشی های همراه باز خواهد گشت؟

default_og_image.jpg

در سایت رسمی نوکیا اعلام شد: ما با افتخار اعلام می کنیم که نام تجاری نوکیا بار دیگر به بازار های سراسر جهان باز خواهد گشت و این بار گوشی های هوشمند و تبلت های فوق العاده ای را با نام نوکیا خواهید دید. این سایت در ادامه اضافه می کند: همه روزه علاقمندان از سراسر جهان از ما می خواهند که گوشی هوشمند نوکیا تولید کنیم. در واقع در آخرین تحقیق انجام شده، متوجه شدیم که گوشی های همراه نوکیا در بین خریداران گوشی همراه هنوز هم یکی از پنج برند مورد توجه هستند این در حالی است که امروزه هیچ گوشی با برند نوکیا برای خرید در بازار موجود نمی باشد. لذا تحت یک قرارداد جدید شرکت نوکیا تکنولوژی ، فناوری لازم را برای شرکت اچ ام دی فراهم خواهد کرد تا در ده سال آینده گوشی های همراه هوشمند و تبلت هایی با برند نوکیا در این شرکت تولید شده و روانه بازار شوند. از آنجا که کارهای زیادی پیش از تولید اولین گوشی جدید نوکیا باید انجام گیرد، علاقمندان مجبورند اندکی صبر نمایند. صبری که احتمالا ارزشش را دارد. می توانیم به شما اطمینان دهیم که این نسل از گوشی ها نماد آنچه که از نوکیا انتظار می رود خواهند بود. کیفیت بالا همراه با طراحی منحصر به فرد و خلاقانه.
نوکیا قرارداد مالکیت معنوی و همکاری تجاری را با اچ ام دی به امضا رسانده است که بر اساس آن اچ ام دی قادر خواهد بود نسل جدید تلفن های همراه و تبلت را با برند نوکیا به بازار ارائه کند.

nokia.jpg

نوکیا مصمم است تا برند خود را به بازار جهانی تلفن همراه و تبلت باز گرداند. بر اساس توافقات انجام شده استفاده از نام تجاری و مالکیت معنوی امضا شده بین دو شرکت، نوکیا فناوری خود را در اختیار شرکت تازه تاسیس فنلاندی اچ ام دی خواهد گذاشت تا این شرکت تازه تاسیس با هر دو نام نوکیا و اچ ام دی تلفن های همراه و تبلت های هوشمند تولید و روانه بازار نماید.
شرکت اچ ام دی در واقع با هدف تمرکز بر روی ایجاد بستری مستقل برای توسعه مجموعه ای وسیع از گوشی های هوشمند و تبلت با نام و تکنولوژی نوکیا تاسیس شده است. بدین منظور شرکت اچ ام دی بصورت مشروط پذیرفته است تا حقوق استفاده از نام نوکیا بر روی گوشی های خاص و طراحی های مرتبط با آن را از شرکت مایکروسافت اخذ نماید. انتظار می رود که قرارداد با مایکروسافت در سال جاری میلادی انجام بپذیرد. دو قرارداد فوق الذکر در کنار هم شرکت اچ ام دی را تنها شرکت
مجاز برای تولید گوشی های هوشمند و تبلت با نام نوکیا در جهان خواهند کرد. این شرکت در نظر دارد در سه سال آینده مبلغ 500 میلیون دلار آمریکا در جهت توسعه و حمایت از گوشی های هوشمند و تبلت هایی با نام نوکیا در سطح جهانی هزینه نماید.
گوشی هایی که با نام نوکیا به بازار آمده اند هنوز هم در بسیاری از کشور های دنیا مورد توجه و علاقه عموم جامعه هستند. اچ ام دی با اجرای این قراردادها امیدوار است بتواند همین سابقه درخشان را در سطحی جدید و اینبار با تولید گوشی های هوشمند و تبلت استمرار بخشد. تولیدات اچ ام دی بر پایه اندروید خواهند بود تا بتوانند یکی از درخشانترین نام های تجاری در تولید گوشی همراه را با سیستم پیشتاز اندروید و توسعه نرم افزاری آن پیوند دهند.

aaeaaqaaaaaaaadtaaaajdqymje3mtnjltg0zgitngrhnc1hndrjlwjmyjq5m2rmzgexyg.png

همانطور که شرکت اف آی اچ اعلام کرد بقایای دارایی های مایکروسافت در صنعت گوشی همراه (تولید، فروش، توضیع)توسط این شرکت خریداری خواهد شد. شرکت اچ ام دی نیز قراردادی را با اف آی اچ به امضا رسانده است که بر اساس آن، همکاری های متقابل این دو شرکت موجبات ایجاد بستری مناسب برای تولید و عرضه جهانی گوشی های هوشمند و تبلت های نوکیا را فراهم آورد. این قرارداد به اچ ام دی امکان اعمال کنترل کامل در امر فروش و بازاریابی گوشی های نوکیا خواهد داد. نوکیا همچنین اعلام نمود که تنها تکنولوژی و استفاده از نام تجاری خود را به اچ ام دی خواهد داد ولی جزو سرمایه گذاران این شرکت نخواهد بود. لذا نوکیا بر روی قایقی که به دست مدیران اچ ام دی کنترل می شود به حرکت در خواهد آمد. این در حالی است که کنترل های لازم را نیز انجام خواهد داد تا تولیداتی که با نام نوکیا عرضه می گردد، نمونه ای از آنچه باشند که مشتریان از این نام انتظار دارند چه از نظر کیفیت، طراحی و نیز نوآوری های مشتری محور.
اچ ام دی به مدیریت عامل آرتو ناملا که پیش از این جزو مدیران ارشد نوکیا بوده است و در حال حاضر رییس بخش تلفن همرا مایکروسافت در آسیا، خاورمیانه، و آفریقاست، بعد اتمام تاریخ قرارداد مایکروسافت با نوکیا شروع به کار خواهد کرد. رمزی هایداموس مدیر شرکت نوکیا تکنولوژی باور دارد که این شروع فصلی جدید از کتاب پر افتخار نوکیا است کتابی که در آن نام نوکیا برای همیشه
نامی فراموش ناشدنی خواهد ماند. امروز بجای اینکه خود نوکیا به بازار تولید گوشی همراه بازگردد، اچ ام دی گوشی های هوشمند و تبلت هایی را خواهد ساخت که نام نوکیا را در بازار جهانی بالاتر از پیش خواهند برد. همکاری با اچ ام دی و اف آی اچ به ما این اجازه را خواهد داد تا با حفظ نام تجاری خود در یکی از پر مشتری ترین بازار های الکتریکی دنیا قدرت نمایی کنیم.
آرتو نوملا می گوید: تمرکز ما منحصرا بر روی خلق یک گروه از گوشی های هوشمند و تبلت با نام تجاری نوکیا خواهد بود.
نظر شما چیست؟ آیا نوکیا می تواند بار دیگر ابرقدرت تولید گوشی های همراه در جهان شود؟ آیا شما اولین مشتری تولیدات نوکیا خواهید بود؟ آیا جدایی نوکیا از مایکروسافت تصمیمی درست بوده است؟

منبع: company.nokia

1+

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. kavir aoft

  نوکیا عاشقتم برگرد و پدر سامسونگ و اپل و در بیار
  بهترین برند موبایل در جهان بر میخیزد یا بهتره بگم اژدها وارد می شود
  من خودم همه ی لومیا ها رو در دست گرفتم عالین همشون الآن هم این نظر رو با لومیا ۸۳۰ نوشتم

  1+
  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.