ثبت اختراع جدید توسط سامسونگ | بوت همزمان اندروید و ویندوز موبایل در یک گوشی!

ثبت اختراع جدید توسط سامسونگ | بوت همزمان اندروید و ویندوز موبایل در یک گوشی!

1473162288_samsung_dual_boot_patent_design_(3)_story.jpg

بوت دو سیستم عامل بر روی رایانه ها چیز جدیدی نیست و مدت ها است که کاربران در سراسر دنیا از این قابلیت استفاده می کنند. اما بوت دوگانه در گوشی های هوشمند یک قابلیت جدید و کاربردی محسوب می شود. که سامسونگ در تلاش است تا این موضوع را عملی کند. البته در برخی مدل گوشی ها مانند اچ تی سی HD2 می توان چند سیستم عامل را با ترفند های خاص بر روی گوشی اجرا کرد، اما این روش ها بازدهی و قدرتی را ندارند که سامسونگ برای آن تلاش می کند.

1473162285_samsung_dual_boot_patent_design_(2)_story.jpg

با توجه به ثبت اختراع سامسونگ در کره جنوبی در سال 2015 قرار است سیستم عامل اندروید و ویندوز موبایل بر روی یک تلفن هوشمند اجرا شوند. این سیستم عامل ها در هر زمان می توانند با هم همکاری کرنند و کاربر قادر خواهد بود هر یک از آنها را مانند یک اپلیکیشن نصب شده، در حالت minimiz قرار دهد. پوشه ها و فایل ها نیز به اشتراک گذاشته خواهند شد تا هر سیستم عامل در هر زمان بتواند به آنها دسترسی داشته باشد. همچنین می توان میزان دسترسی به پردازنده، رم و حافظه را در این پروژه محدود کرد.

1473162281_samsung_dual_boot_patent_design_(1)_story.jpg

اگر این اختراع سامسونگ اجرایی شود کاربر می توان به راحتی فایل های خود را به سادگی از یک سیستم عامل به دیگری Copy ، paste و drag کند.

البته درست است که همه این کارها بخوبی بر روی کاغذ نشان داده شده است اما زمان عملی شدن این اختراع ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد و گوشی هوشمند نتواند از پس اجرای همه کارها بر آید. تا به امروز هرگز اجرای چند سیستم عامل بر روی یک گوشی به دلیل محدود بودن منابع اجرا نشده بود. اما با دیدن مشخصات برخی تلفن های همراه می توان گفت ما بزودی شاهد اجرای دو سیستم عامل بر روی گوشی های جدید خواهیم بود.

نمی توان گفت گلکسی S8 سامسونگ با بوت دوگانه عرضه خواهد شد چون ثبت یک اختراع دلیل بر این نیست که حتما و بزودی آن اختراع عملی شود. حتی امکان دارد این پروژه با مشکلات بزرگی رو به رو شده و هیچ وقت به واقعیت تبدیل نشود.

نظر شما چیست؟ آیا سامسونگ از پس این کار بر می آید؟


منبع: Neowin

2+

درباره نویسنده

مدیریت وین تن علاقه مند به دنیای ویندوز

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. عابد

    سلام خسته نباشید. یه برنامه مدیریت اینستاگرام بود که قبلا تو گروه هم منتشر میکردید. لطفا لینک برنامه رو بزارید.هر چقدر میگردم پیداش نمیکنم. یه برنامه instaticهست که کار نمیکنه . اون یکی رو پیدا نمیکنم. با تشکر

    0
    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.