آپدیت سازندگان : قابلیت هایی که مایکروسافت به آن اشاره ای نکرد!

آپدیت سازندگان : قابلیت هایی که مایکروسافت به آن اشاره ای نکرد!

در حالیکه ما منتظر بودیم تا مایکروسافت در کنفرانس اخیر خود از ویژگی های جدیدی برای موبایل و رایانه ها رو نمایی کند ، مایکروسافت کمی متفاوت تر ظاهر شد و پای آپدیت سازندگان را وسط کشید! با ما همراه باشید.

از اخبار رسمی این کنفرانس که بگذریم ، باید به ویدیویی که در طول کنفرانس با سرعت زیادی پخش شده بود بپردازیم ؛ جایی که ویژگی هایی دیده شد که قرار نبود به آنها اشاره ای بشود، در زیر لیست و توضیحات این ویژگی ها را میبینید:

مرکز اعلانات(فعالیت)

مایکروسافت در حال اعمال تغییراتی در اکشن سنتر (مرکز فعالیت) برای اپدیت سازندگان ویندوز ده است. تعدادی از عملگرهای سریع بازسازی شده اند ولی بزرگترین تغییر را میتوان اضافه شدن اسلایدرها(لغزانک ها) برای تغییر صدا و نور دستگاه در نظر گرفت. این ویژگی مسلما کار آمد تر از کلید های عملکرد سریع خواهد بود و شما میتوانید نور دستگاه خود را به کمتر از ۲۵٪ نیز کاهش دهید.

انتخاب رنگ های بیشتر

احتمالا شما هم خواسته اید تا طیف های بیشتری از رنگ را برای انتخاب به عنوان رنگ ویندوز خود در دسترس داشته باشید اما ویندوز ده همواره تعداد محدودی از رنگ ها را برای شما نمایش میدهد. بنظر میرسد باید خوشحال بود که در اپدیت بعدی ویندوز ده احتمالا میتوانید رنگ مورد نظر خود را از میان طیف وسیع و نامحدودی از رنگ ها انتخاب کنید. البته در تصویری که از این صفحه درز کرده است، به نظر میرسد یک ویدیو هم برای آموزش از طرف مایکروسافت در صفحه انتخاب رنگ قرار داده شده تا کاربران به مشکلی بر نخوردند.

وجود تم در فروشگاه ویندوز ده

با توجه به ویژگی جدید انتخاب رنگ ، به نظر میرسد مایکروسافت تصمیم دارد تا تم ها را نیز وارد فروشگاه خود بکند و گزینه شخصی سازی را به لیست فروشگاه خود اضافه کند. چیزی که در این تصویر مشخص است احتمالا تم های بیشتری که عمدتا برگرفته از بازی ها یا فیلم های معروف مانند ماینکرفت هستند در اختیار کاربر قرار خواهند گرفت.
البته ناگفته نماند که ممکن است این تم ها برای دش بورد دستگاه ایکس باکس نیز در دسترس قرار بگیرند.

برنامه ساخت موزیک گرو

حالا مشخص است که مایکروسافت در حال ساخت یک برنامه جداگانه برای دستگاه های ویندوزی است تا بتوانند موزیک های خودرا تغییر دهند یا حتی موزیک های جدیدی ایجاد کنند.
از ویژگی هایی که از تصویر مشخصند میتوان به سازگاری رابط کاربری این برنامه با محیط لمسی اشاره کرد. باید دید این برنامه در زمان عرضه چه حرف هایی برای گفتن دارد.

سازگاری کامل برنامه ورد با قلم

با توجه به ویدیوی منتظر شده به نظر میرسد مایکروسافت بالاخره پشتیبانی از قلم را وارد برنامه ورد خود کرده است.نزدیک به یک سال پیش و زمان معرفی ویژگی های Windows ink مایکروسافت قول پشتیبانی از قلم در برنامه ورد را داده بود و حالا ما شاهدیم که این ویژگی به برنامه اضافه شده است.

اپدیت ویندوز دیفندر

ویندوز دیفندر یکی از معدود برنامه های ویدنوز ده است که هنوزم وارد رابط کاربری یونیورسال ویندوز نشده بود اما به نظر میرسد در اپدیت سازندگان ویندوز ده ، مایکروسافت نسخه یونیورسال ویندوز دیفندر را وارد سیستم عامل خود میکند تا ویندوز بیش از پیش یکپارچه شود و تجربه کاربری زیباتری را به کاربران ارائه دهد.

نظر شما درباره این تغییرات چیست؟

منبع : The verge

2+

درباره نویسنده

دانشجوی دبیری ریاضی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.