الگو برداری اپل از تاچ بار مایکروسافت

الگو برداری اپل از تاچ بار مایکروسافت

 

1478290895_adaptive_keyboard_story.jpg

 

شرکت اپل هر طراحی رادیکالی را مجدد طراحی میکند تا در مک بوک های خود از آن استفاده کند که آنرا از یک بازی پرتاب توپ CurveBall الهام گرفته و از این ویژگی سکوی پرتابی برای فروش مک بوک پروی جدید خود استفاده کرده است.این ویژگی جدید از یک نوار OLED صاف با قابلیت لمسی تشکیل شده است اما این ویژگی برای اولین بار توسط اپل استفاده نشده است.

مایکروسافت  در سال 2010،  یک نسخه ی نمایشی از “صفحه کلید تطبیقی” خود را به نمایش گذاشت. که در اینترنت در دسترس همگان قرار گرفت، نسخه ی نمایشی مایکروسافت توس یکی از اعضای گروه علوم کاربردی این شرکت بازی با یک صفحه کلید QWERTY را فراهم آورد که دارای یک صفحه نمایش لمسی بزرگتر در حال اجرا در سراسر بالای صفحه کلید میباشد، و کلید های تابع (کلید های F1 تاF12)را نیز  برای استفاده نشان می دهد. اساسا، این تکنولوژی مایکروسافت یک گام فراتر از توانایی های نوار لمسی اپل است که صرفا “یک صفحه نمایش لمسی، مانند نوار لمسی است”، که می تواند به عنوان یک نوار متنی راه انداز سریع برای توابع نرم افزار خاص و همچنین به عنوان یک راه برای یادآوری اسنادی که اخیرا باز شده استفاده شود.

چند تفاوت کلیدی بین صفحه کلید تطبیقی و نوار لمسی وجود دارد:

1- صفحه نمایش لمسی مایکروسافت آیکون های بسیار بزرگتر است که تعامل با آنرا آسانتر میکند.

2- مایکروسافت با حفظ کلید های تابع فیزیکی، همراه با سایر کلید های مکانیکی بر روی صفحه کلید تطبیقی، تغییر در شرایط خاص را فراهم میکند. به عنوان مثال:یک کلید می تواند تغییر کند و  به کلید اجرایی در  اسلاید برای ابزار انیمیشن باشد که هنگام ویرایش و ارائه پاورپوینت در صفحه نمایش، نمایش داده شود، و چیزهای بسیار بسیار خوب دیگر.

در نهایت، مایکروسافت تصمیم به توسعه مفهوم صفحه کلید تطبیقی خود گرفته است. و باتوجه به استفاده کردن اپل از این نوار لمسی شاید غول نرم افزاری دنیا برای توسعه صفحه کلید  خود تلاشهای بیشتری برای بهبود آن انجام دهد.

منبع: The Verge

1+

منبع نوشته:www.neowin.net

درباره نویسنده

عاشق نوکیا و مایکروسافت

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.