پروژه مایکروسافت و کوالکام برای اجرای برنامه های ویندوز 10 دسکتاپ بر روی موبایل

پروژه مایکروسافت و کوالکام برای اجرای برنامه های ویندوز 10 دسکتاپ بر روی موبایل

همیشه اجرای برنامه های کامپیوترهای شخصی و نوت بوک ها بر روی تلفن همراه یکی از نیازها و آرزوهای کاربران، در دنیای تکنولوژی محسوب می شود. روز گذشته مایکروسافت در اطلاعیه ای هیجان انگیز اعلام کرد که برخی موانع موجود بین تلفن همراه و رایانه ها از میان برداشته شده است. این کمپانی با همکاری کوالکام در حال تلاش هستند و به موفقیت های جدید دست پیدا کرده اند. آنها در تلاش هستند تا توسط پردازنده های ARM ویندوز 10 کامل را بر روی گوشی های همراه را اجرا کنند. با این روش میتوان برنامه های ویندوز دسکتاپ X86 را بر روی گوشی های موبایل نیز اجرا کرد.

این صحبت ها فقط در مورد برنامه های ساده مانند تقویم و پلیر ها نیست، بلکه تلاش می کند تا ویندوز 10 کامل را به دستگاه های موبایل مجهز به پردازند 64 بیتی ARM وارد کند. مایکروسافت قصد دارد با وارد کردن ویندوز 10 کامل به دستگاه های موبایل، کاربران تجربه کار با یک لپ تاپ یا رایانه را با پشتیبانی از نرم افزار های 32 بیتی X86 بر روی این دستگاه ها داشته باشند.

در ادامه مایکروسافت نمونه ای از تلاش های خود را نشان می دهد که ظاهرا علاوه بر اجرای Office دسکتاپ، برنامه های قدرتمندی همچون Adobe Photoshop نیز با این پروژه تست شده اند:

این نکته نیز قابل ذکر است که مایکروسافت این کار را با پردازنده جدید یا شناخته نشده انجام نداده است، بلکه این تست ها توسط پردازنده ای انجام شده است که هم اکنون بر روی برخی از گوشی ها در حال کار است. در اجرای این پروژه مایکروسافت از پردازنده اسنپدراگون 820 کوالکام استفاده کرده است:

پردازنده اسنپدراگون 820 در حال حاضر بر روی برخی از دستگاه های ویندوز 10 موبایل مانند HP Elite x3 و Alcatel IDOL 4S در دسترس قرار دارد. البته هیچ تضمینی در مورد انتقال کامل ویندوز 10 با پشتیبانی از نرم افزارهای x86 به این دو دستگاه وجود ندارد و فعلا مشخص نیست که این دو گوشی بطور عمومی از این قابلیت پشتیبانی خواهند کرد یا خیر.

در آخر مایکروسافت یک ویدیو در مورد اجرای برنامه های ویندوز 10 دسکتاپ توسط پردازنده Snapdragon 820 منتشر کرده است که در ادامه با هم میبینیم:

 


دانلود ویدیو

نظر شما در مورد این قابلیت بر روی گوشی ها چیست؟


منبع: neowin

1+

درباره نویسنده

مدیریت وین تن علاقه مند به دنیای ویندوز

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.