ویژگی های جدیدی که در آینده ای نزدیک به ویندوز ۱۰ موبایل افزوده خواهد شد

windows-10-action-center-lumia-e1473761074348.jpg

از آنجایی که مدتی است اینسایدرها بیلد جدیدی دریافت نکرده اند و در استراحت به سر می برند، تقریبا یک هفته پیش یک بیلد جدید با شماره ۱۴۹۹۷ در اینترنت به بیرون درز کرد. بیلد ۱۴۹۹۷ بسیاری از ویژگی های جدید و پیشرفت های خوبی را برای رایانه های شخصی به همراه دارد. در آینده ای نزدیک قرار است این قابلیت ها به ویندوز ۱۰ موبایل نیز راه پیدا کنند.

به گزارش وب سایت MSPU بهبود در مروگر Edge، بخش تنظیمات ، بخش آپدیت ویندوز و پیشرفت در بخش های دیگر، شامل این تغییرات خواهند بود. قابلیت Web Payments در Microsoft Edge و ادغام آن با Microsoft Wallet به پرداخت های اینترنتی سرعت و لذت بیشتری اضافه خواهد کرد. البته این ویژگی در حال حاضر در بیلد ۱۴۹۸۶ اینسایدرها بر روی رایانه های شخصی در دسترس می باشد اما بزودی به ویندوز ۱۰ موبایل نیز خواهد آمد.

microsoft-wallet-edge-creators-update.jpg

 

بنابر گزارش های منتشر شده مرورگر اج قرار است با رابط کاربری جدید شبیه به نسخه دسکتاپ رونمایی شود. مرورگر اج قرار است جزئیات و گزینه ها را بصورت بهتر و جذاب تر نمایش دهد. همچنین کاربران بزودی قادر به ذخیره کتاب های EPUB خواهند بود.

XB8jx

 

ظاهرا مایکروسافت تصمیم دارد برخی از بخش های تنظیمات را نیز تغییر داده و مرتب کند. در بخش تنظیمات یک گزینه با عنوان Apps افزوده خواهد شد که در این بخش می توان کارهای خاصی مانند ریست برنامه های نصب شده بر روی گوشی و غیره را انجام داد. همچنین تغییرات ظاهری و چند گزینه جدید را نیز در بخش تنظیمات می توان مشاهده کرد.

windows-10-mobile-creators-update-settings-app.jpg

 

یکی از قابلیت هایی که کاربران منتظر آن بودند نیز در نسخه بعدی ویندوز ۱۰ موبایل وجود دارد. در هنگام آپدیت سیستم عامل در بسیاری مواقع نیاز به توقف و مکث این کار احساس می شد اما دکمه یا گزینه ای برای اینکار وجود نداشت. در آپدیت بعدی شما می توانید هر زمان که مایل بودید عملیات آپدیت را متوقف کنید. همچنین بزودی قابلیت نمایش فایل های مختلف ۳D به ویندوز ۱۰ موبایل اضافه می شود که از فرمت های  ۳MF،PLY،OBJ،FBX و STL پشتیبانی خواهد کرد.

احتمالا این قابلیت ها در قالب یک آپدیت جدید با نام رداستون ۲ برای ویندوز ۱۰ موبایل منتشر می شود و طبق معمول کاربران اینسایدر زودتر از کاربران عادی این ویژگی ها را بر روی گوشی ویندوزی خود تجربه خواهند کرد. 

نظر شما در مورد آینده ویندوز موبایل چیست؟


منبع: MSPU

7+
اشتراک

نویسنده مطلب: مهدی نصیری

مهدی نصیری
مدیریت وین تن علاقه مند به دنیای ویندوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.