ویژگی های جدیدی که در آینده ای نزدیک به ویندوز 10 موبایل افزوده خواهد شد

ویژگی های جدیدی که در آینده ای نزدیک به ویندوز 10 موبایل افزوده خواهد شد

windows-10-action-center-lumia-e1473761074348.jpg

از آنجایی که مدتی است اینسایدرها بیلد جدیدی دریافت نکرده اند و در استراحت به سر می برند، تقریبا یک هفته پیش یک بیلد جدید با شماره 14997 در اینترنت به بیرون درز کرد. بیلد 14997 بسیاری از ویژگی های جدید و پیشرفت های خوبی را برای رایانه های شخصی به همراه دارد. در آینده ای نزدیک قرار است این قابلیت ها به ویندوز 10 موبایل نیز راه پیدا کنند.

به گزارش وب سایت MSPU بهبود در مروگر Edge، بخش تنظیمات ، بخش آپدیت ویندوز و پیشرفت در بخش های دیگر، شامل این تغییرات خواهند بود. قابلیت Web Payments در Microsoft Edge و ادغام آن با Microsoft Wallet به پرداخت های اینترنتی سرعت و لذت بیشتری اضافه خواهد کرد. البته این ویژگی در حال حاضر در بیلد 14986 اینسایدرها بر روی رایانه های شخصی در دسترس می باشد اما بزودی به ویندوز 10 موبایل نیز خواهد آمد.

microsoft-wallet-edge-creators-update.jpg

 

بنابر گزارش های منتشر شده مرورگر اج قرار است با رابط کاربری جدید شبیه به نسخه دسکتاپ رونمایی شود. مرورگر اج قرار است جزئیات و گزینه ها را بصورت بهتر و جذاب تر نمایش دهد. همچنین کاربران بزودی قادر به ذخیره کتاب های EPUB خواهند بود.

XB8jx

 

ظاهرا مایکروسافت تصمیم دارد برخی از بخش های تنظیمات را نیز تغییر داده و مرتب کند. در بخش تنظیمات یک گزینه با عنوان Apps افزوده خواهد شد که در این بخش می توان کارهای خاصی مانند ریست برنامه های نصب شده بر روی گوشی و غیره را انجام داد. همچنین تغییرات ظاهری و چند گزینه جدید را نیز در بخش تنظیمات می توان مشاهده کرد.

windows-10-mobile-creators-update-settings-app.jpg

 

یکی از قابلیت هایی که کاربران منتظر آن بودند نیز در نسخه بعدی ویندوز 10 موبایل وجود دارد. در هنگام آپدیت سیستم عامل در بسیاری مواقع نیاز به توقف و مکث این کار احساس می شد اما دکمه یا گزینه ای برای اینکار وجود نداشت. در آپدیت بعدی شما می توانید هر زمان که مایل بودید عملیات آپدیت را متوقف کنید. همچنین بزودی قابلیت نمایش فایل های مختلف 3D به ویندوز 10 موبایل اضافه می شود که از فرمت های  3MF،PLY،OBJ،FBX و STL پشتیبانی خواهد کرد.

احتمالا این قابلیت ها در قالب یک آپدیت جدید با نام رداستون 2 برای ویندوز 10 موبایل منتشر می شود و طبق معمول کاربران اینسایدر زودتر از کاربران عادی این ویژگی ها را بر روی گوشی ویندوزی خود تجربه خواهند کرد. 

نظر شما در مورد آینده ویندوز موبایل چیست؟


منبع: MSPU

7+

درباره نویسنده

مدیریت وین تن علاقه مند به دنیای ویندوز

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.