دهمین سالگرد ویندوز ویستا , روزهای خوب و بد

دهمین سالگرد ویندوز ویستا , روزهای خوب و بد

AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان

از زمانی که اکثر دوستداران ویندوز درگیر نصب بیلدهای جدید ویندوز 10 هستند یا از دونا سارکر سوال میکنند که بیلد جدید کی انتشار پیدا میکنه اما بعضی وقتها خوبه یه نگاه به گذشته مایکروسافت بکنیم.

به اون زمانهایی که ویندوز 95 و بعدش 98 اومد یا اون موقع که مایکروسافت بهترین ویندوز زمان خودشو یعنی ویندوز xp رو رها کرد یعنی 3 سال پیش اما امروز یه روز خاصه روزی که ویندوز ویستا دقیقا 10 سال پیش تو چنین روزی متولد شد روزی که با آمدنش خیلی ها دوستش داشتند و خیلیها متنفر.

زمانی که مایکروسافت  ویندوز ویستا رو با اون همه مشکلات روانه بازار کرد و کلی انتقادات به سوی مایکروسافت هدف گرفته شد اما نباید اینو فراموش کنیم که ویندوز 10 خیلی چیزهارو مدیون ویندوز ویستا است مانند : Aero,windows search,redesigned networking,enhanced windows live tolls و خیلی دیگر از امکانات مولتی مدیا و ظاهری مدرن که به دنیای تکنولوژی آورد.

بعد از 5 سال نمایش موفقیت آمیز xp , ویستا با کد codenamed Longhorn وارد بازار شد اما با مقایسه با ویندوز قبلی دارای بسیاری از مشکلات بود و اکثر کاربران گزارشهایی مبنی بر مشکلات ویستا مانند باگها , فریز شدن , هنگ کردن , مشکلات درایوری و خیلی چیزهای دیگر را اعلام میکردند.

یکی از کاربران سابق Microsoft CEO Steve Balmer  در رابطه ویندوز ویستا میگوید:

میدونید من این شانس رو داشتم که اشتباهات زیادی داشته باشم و احتمالا همونطور که میدونید همه مردم دوست دارند به دوره های مختلف تمرکز کنند اما من در مورد ویندوز ویستا تنها چیزی که میتونم بگم بیشتر از هر چیزی پشیمانم و میدونید وقتی شما عضو یک گروه بزرگی هستید و این اشتباهات کلی تاثیر در ارزش گذاری افراد میشه.

همونطور که میدونید پشتیبانی ویندوز ویستا در سال 2012  توسط مایکروسافت به پایان رسید و برای برخی از کمپانیها تا april 2017 شرکتها دیگر از ویستا استفاده نمیکنند و بعضی از شرکتهای بزرگ مانند فایرفاکس که اعلام کرد تا پایان تابستان پشتیبانی ویندوز ویستا به پایان خواهد رسید.

ویندوز ویستا؟شما چه خاطره ای دارید؟بد یا خوب؟


منبع: onMSFT

2+

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.