ویندوز ویستا و پایان پشتیبانی مایکروسافت از آن

ویندوز ویستا و پایان پشتیبانی مایکروسافت از آن

آپلود عکس

اگر شما عضو 0.78 درصد از کاربران ویندوز ویستا هستید باید اینو بدونید که به زودی پشتیبانی از ویندوز ویستا به پایان خواهد رسید.

بعد از 10 سال پشتیبانی از این سیتم عامل بالاخره در تاریخ 11 اپریل 2017 برای همیشه پیشتیبانی از آن به پایان خواهد رسید.

این به این معنی خواهد بود که ویندوز ویستا دیگر آپدیتی دریافت نخواهد کرد به خصوص بسته های مهم امنیتی که سیستم عامل را نسبت به حملات مخرب هکرها ایمن میکند.

و همچنین علاوه بر این آنتی ویروس مایکروسافت Microsoft Security Essentials قابل دریافت نخواهد بود و آنهایی که از قبل این آنتی ویروس را در سیتم خود داشته اند دیگر آپدیتی نخواهند گرفت و همچنین برنامه IE9 نیز آپدیتی دریافت نخواهد کرد.

همانطور که میدانید  برنامه Google Chrome سال قبل پشتیبانی خود را از ویندوز ویستا به طور کامل قطع نمود و برنامه Firefox به زودی پشتیبانی خود را از ویندوز ویستا قطع خواهد کرد.

و همچنین مایکروسافت به صورت رسمی به کاربران ویندوز هشدار داد که استفاده از این سیستم عامل در برابر تهدیدات و خطرات از جانب هکرها و ویروسها ریسک بسیار برزگی است.

البته آپگرید کردن برای کاربران(نه برای ایرانیان) به این راحتیها نیست به این دلیل که مایکروسافت آپگرید رایگانی برای کاربران ویندوز ویستا در نظر نگرفته بود و اگر هم گرفته بود مدت آن تا الان تمام شده بود.

و در آخر در مورد دیگر ویندوز ها باید این رو بدانید که پشتیبانی از ویندوز 7 در سال 2020 و پشتیبانی از ویندوز 8 در تاریخ 2023 به پایان میپذیرد و این معنی است که بهتر است اگر قصد ارتقاء سیستم خود را دارید  ویندوز 10 را خریداری و نصب کنید.

 

نظر شما راجب ویندوز ویستا چست؟آیا خاطره ای از این ویندوز دارید؟


منبع : MSP

3+

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.