اختصاصی|نگاهی به اتمام پشتیبانی ویندوز 10 موبایل از برنامه های ویندوزفون

اختصاصی|نگاهی به اتمام پشتیبانی ویندوز 10 موبایل از برنامه های ویندوزفون

silverlight.jpg

اخیرا خبرهایی منتشر شده است مبنی بر اینکه بزودی اپلیکیشن های ویندوزفون دیگر بر روی ویندوز 10 موبایل نصب نخواهد شد. این حرکت مایکروسافت نشان دهنده این است که بزودی هسته برنامه های ویندوزفون از ویندوز 10 موبایل جدا می شود. در این صورت کاربران ویندوز 10 موبایل فقط به برنامه های یونیورسال دسترسی خواهند داشت و امکان نصب برنامه هایی که بر پایه ویندوزفون 8 باشند وجود نخواهد داشت.

هنوز اطلاعات دقیق تر از این موضوع در دسترس نیست و نمی توان پیش بینی کرد که آیا گوشی های حال حاضر که در دست کاربران قرار دارند چه آینده ای در پیش دارند اما ما احتمال می دهیم این موضوع مختص گوشی های پرچم دار و گوشی های بعدی ویندوز موبایل باشد.

با انتشار این خبر نگرانی های بسیاری در بین کاربران بوجود آمده است . کاربران نگران هستند که با اجرایی شدن این پروژه دیگر به تعداد بسیاری از برنامه های کاربردی مانند واتس اپ و تلگرام دسترسی نخواهند داشت. لازم به یادآوری است که بسیاری از برنامه ها از جمله برنامه های نام برده شده هنوز بر پایه ویندوزفون هستند و تا این لحظه توسعه دهندگان آنها تمایلی نداشتند تا نسخه یونیورسال برنامه های خود را در استور ویندوز 10 منتشر کنند.

اگر از نگاه دیگری به این تصمیم مایکروسافت نظاره گر باشیم قطعا مزایایی هم در آن خواهیم دید. ممکن است با اجرایی شدن این طرح توسعه دهنگان مجبور شوند برنامه خود را بر پایه ویندوز 10 منتشر کنند تا محبوبیت و اعتبار خود را در بین کاربران ویندوزی از دست ندهند. این امر می تواند برنامه نویس ها را از خواب زمستانی بیدار کرده و تلنگری به آنها باشد. ما هم این تصمیم مایکروسافت را به فال نیک میگیریم. 😉

علاوه بر این اگر هسته Silverlight از ویندوز 10 موبایل حذف شود قطعا بر روی سرعت و عملکر سیستم عامل تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. یکی از دلایل کاهش سرعت ویندوز 10 موبایل نسبت به ویندوزفون 8 همین مورد است، زیرا سیستم عامل وظیفه دارد از برنامه های ویندوزفون و ویندوز 10 موبایل همزمان پشتیبانی کند.

نظر شما در مورد این تصمیم مایکروسافت چیست؟


منبع: وینتن

3+

درباره نویسنده

مدیریت وین تن علاقه مند به دنیای ویندوز

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.