تماشا کنید: تصاویری جدید از رابط کاربری CShell ویندوز 10 موبایل

تماشا کنید: تصاویری جدید از رابط کاربری CShell ویندوز 10 موبایل

elite_x3_cshell.jpg

اخیرا تصاویری جدید از رابط کاربری CShell ویندوز 10 موبایل منتشر شده است.

در اویل سال جاری میلادی مایکروسافت اعلام کرد در حال کار بر روی یک رابط کاربری جدید و انحصاری به نام  CShell می باشد. ComposableShell یا همان CShell یک پروژه جدید است که مایکروسافت تصمیم دارد در سری آپدیت های Fall Creators آن را وارد ویندوز ۱۰ کند. توسط این قابلیت ، ویندوز ۱۰ با هر مقیاس صفحه نمایشی خود را تطبیق می دهد. این رابط کاربری جدید بر روی  رایانه های شخصی، تبلت، تلفن، ایکس باکس و هولولنز قابل اجرا خواهد بود. در روزهای گذشته نیز یک بیلد اتفاقی از سوی مایکروسافت منتشر شده بود که ظاهرا CSell در این بیلد وجود داشته است.

از شما دعوت می کنیم در ادامه یک ویدیو از رابط کاربری CShell در ویندوز 10 موبایل را تماشا کنید:

 

 

رابط CShell یک پوسته کاملا انعطاف پذیر است که در سریع ترین زمان نسبت به حرکات کاربر واکنش نشان می دهد. همچنین این رابط کاربری می تواند خود را با هر مقیاس صفحه نمایشی تطبیق دهد.

اشتراک گذاری پوسته و رابط کاربری ویندوز 10

CShell باعث می شود رابط کاربری سیستم عامل در همه دستگاه ها شباهت بسیاری به هم داشته باشند. با اضافه شدن این رابط به ویندوز 10 موبایل حتی منوی استارت آن شباهت بیشتری به ویندوز 10 دسکتاپ خواهد داشت. برای مثال در استارت ویندوز 10 دسکتاپ سایز کاشی های بزرگ وجود دارد که در ویندوز 10 موبایل این سایز در دسترس نیست و با CShell این مورد و حتی تنظیمات کاشی های ویندوز 10 دسکتاپ نیز اضافه خواهد شد. در لیست برنامه ها پس زمینه کاملا واضح است و حس بهتری به کاربر منقل می کند.

cshell_phone_0.jpg

امکان روشن و خاموش کردن کاشی برنامه ها دقیقا مانند استارت دسکتاپ در نسخه موبایل نیز میسر خواهد شد. با اجرایی شدن این پروژه استارت ویندوز 10 دسکتاپ را در موبایل تجربه خواهید کرد. البته تنها این مواد جزء قابلیت های این رابط کاربری نیستند و ممکن است از دیگر قابلیت های آن بی خبر باشیم.

شما در ویندوز 10 موبایل و کامپیوتر تجربه های مشابهی را خواهید داشت.

شما در CShell اکشن سنتر مشابه کامپیوتر را در موبایل تجربه می کنید. با کشیدن انگشت خود از بالا به پایین صفحه نمایش در ابتدا به یاد اکشن سنتر ویندوز 10 دسکتاپ خواهید افتاد. دکمه های سریع روشن و خاموش کردن بخش های مختلف مانند وای فای ، بلوتوث و … دقیقا مانند اکشن سنتر دسکتاپ به پایین منتقل شده اند. اعلانیه ها و نوتیفیکیشن های برنامه ها نیز در بالای این دکمه ها قابل مشاهده هستند و با کشیدن انگشت خود به کنار نوتیفیکیشن ها بسته می شوند.

cshell_action_center.jpg

در این نسخه یکی دیگر از مزیت های صفحه استارت افقی می باشد که قطعا بسیاری از کاربران درخواست اضافه شدن این ویژگی را به سیستم عامل داشتند. در رابط CShell اگر گوشی خود را در حالت افقی در دست بگیرید یک صفحه استارت افقی را مشاهده خواهید کرد. البته هنوز این بخش بهینه و کامل نشه است و به نظر می رسد جای کار دارد. همچنین علاوه بر منوی استارت برنامه ها نیز در حالت افقی از حالت [ndn و منحصر به فرد خود تبعیت خواهند کرد. بطوری که حالت عمودی برنامه با حالت افقی تفاوت های بسیاری خواهد داشت.

cshell_landscape_mobile.jpg

CShell سازگاری بیشتری با Continuum دارد

علاوه بر قابلیت های ذکر شده ، CShell بهبود های بیشتری را در حالت Continuum دارد. تمامی برنامه ها با سرعت و بهبود بیشتری اجرا خواهند شد. همچنین قابلیت اجرای چند برنامه بطور همزمان با بهترین بازدهی جزو برتری های این رابط محسوب می شود.

cshell.jpg

ظاهرا CSell محیط کاربری دسکتاپ را به ویندوز 10 موبایل منتقل می کند و بالعکس. شاید در ابتدا حس کنید که پوسته ویندوز 10 موبایل از دسکتاپ تقلید کرده است اما واقعا هدف این نیست و هدف اصلی یکپارچه سازی و بهبود رابط کاربری سیستم عامل است.

نظر شما در این مورد چیست؟


منبع: windowscentral

1+

درباره نویسنده

مدیریت وین تن علاقه مند به دنیای ویندوز

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.