ویژگی های بیشتری از سرفیس فون مایکروسافت در یک ویدیو فاش شد

ویژگی های بیشتری از سرفیس فون مایکروسافت در یک ویدیو فاش شد

surface-phone-concept-4-1.jpg

مدت زمان زیادی از حرف ها و حدیث های سرفیس فون مایکروسافت می گذرد. طرفداران بخش موبایل مایکروسافت از سالهای گذشته در مورد یک گوشی جدید ویندوزی به نام سرفیس فون صحبت می کنند که تا این لحظه هیچ خبر و مشخصات دقیقی از این دستگاه منتشر نشده بود. تمام خبرهای گذشته نیز فقط در حد یک شایعه و احتمال بشمار می رفت. بالاخره ساتیا نادلا اواخر سال گذشته میلادی اعلام کرد مایکروسافت در حال کار بر روی یک تلفن همراه جدید است که این دستگاه شبیه هیچ یک از گوشی های حال حاضر نخواهد بود.

ساعاتی پیش حساب Bilibili مایکروسافت یک ویدیو با عنوان ‘1706 Engineering Equipment’ منتشر کرد. در این ویدیو اطلاعاتی از سرفیس فون منتشر شده است. با توجه به این فایل تصویری ممکن است دستگاه سرفیس فون مایکروسافت در دو نسخه با عنوان Surface Peking و Surface Slavonia عرضه شود.

20170606_005159_262.jpg

مشخصات سرفیس فون

توضیحات ترجمه شده نشان می دهد که سرفیس فون یک دستگاه دستی و یک پلت فرم کار قابل حمل حرفه ای است. همچنین این دستگاه به همراه یک پردازنده Snapdragon شرکت Qualcomm طراحی شده است. به لطف این پردازنده امکان تبدیل سیستم عامل ویندوز 10 موبایل به ویندوز 10 دسکتاپ توسط کانتینیوم امکان پذیر است.

مایکروسافت توسط قلم سخت افزاری و موارد دیگر در این گوشی امکان یادداشت برداری را به راحتی در OneNote فراهم می کند. علاوه بر این پشتیبانی از زاویه 180 درجه سرفیس فون، این دستگاه را به یک تلفن همراه حرفه ای تبدیل خواهد کرد.

به لطف همکاری کوالکام و مایکروسافت این دستگاه توسط پردازنده Snapdragon 835 چیپ ست Qualcomm مبتنی بر ARM عرضه خواهد شد. این کار می تواند سرفیس فون را حتی به یک کامپیوتر ویندوزی قابل حمل تبدیل کند که مدیر عامل شرکت کوالکام اخیرا درباره این پروژه صحبت کرده بود. اجرای این پروژ برای سه ماه آخر 2017 برنامه ریزی شده است و در صورت اجرا شدن حتی ممکن است نام این دستگاه سرفیس فون نباشد.

مایکروسافت در حال حاضر این ویدیو را حذف کرده است و اطلاعات بیشتری در دسترس نمی باشد.علاوه بر مشخصات ، تاریخ دقیق از عرضه این محصول جدید نیز در دسترس نیست. اما طبق گمانه زنی ها می توان احتمال داد این گوشی جدید در اواخر سال 2017 و یا در سال 2018 معرفی شود.

نظر شما در مورد این دستگاه و تصمیم های احتمالی مایکروسافت چیست؟


منبع: ithome  windowslatest

2+

درباره نویسنده

مدیریت وین تن علاقه مند به دنیای ویندوز

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.