اختصاصی : نادلا ؛ پسر سخت کوشی که به هدفش رسید.

اختصاصی : نادلا ؛ پسر سخت کوشی که به هدفش رسید.

null

دو سال و شش ماه پیش بود که ساتیا نادلا به عنوان مدیر عامل جدید مایکروسافت ، تاج ریاست این شرکت را بر سر گذاشت.
ساتیانارایانا نادلا روز 19 آگوست 1967 در منطقه حیدر آباد هندوستان به دنیا آمد. برخلاف اکثر مشاهیر و بزرگانی که می شناسیم او در خانواده ای فقیر و تهی دست چشم به جهان نگشوده است.
ساتیای 46 ساله در 4 فوریه 2014 بعد از برکناری استیو بالمر به سمت مدیر عاملی شرکت مایکروسافت منصوب شد ؛ جاییکه سالها در سلطه ی بیل گیتس کبیر بود و بعد از کناره گیری او و برکنار شدن استیو بالمر حالا به وی رسیده است.

در اواخر مدیریت استیو بالمر ، شخصی که علاقه مندان به تکنولوژی حتما قیافه های عجیب و خنده دار او را در ذهن دارند ، فشار ها برای انتخاب مدیرعامل جدید افزایش یافت. البته منتقدان به دنبال ورود فردی خارج از دنیای مایکروسافت بودند تا مدیریت مایکروسافت را بر عهده بگیرد اما نهایتا این ساتیا نادلا بود که با وجود سابقه 22 ساله ی حضور در شرکت مایکروسافت ، به این سمت گمارده شد.

” پسرک درس خوان و سخت کوش به هدفش رسید. ”
این جمله ی را پدر ساتیا ، بعد از انتصاب ساتیا به عنوان مدیر عامل مایکروسافت بر زبان آورد. ساتیا حالا بعد از 22 سال تجربه در شرکت مایکروسافت به این جایگاه رسیده است. او که پیش ازین در بخش های مختلفی از جمله Cloud and Enterprise فعالیت میکرده موفقیت درخشان راه اندازی و اداره ی وبسایت بینگ را نیز در کارنامه دارد.

سال 1992 برای ساتیا نادلا سال بزرگی بوده است چرا که علاوه بر استخدام در شرکت مایکروسافت ، او با دوست دوران دانشگاهش ، آنوپاما ، که دختر همکار پدرش نیز بود ازدواج کرد(این اتفاقات در ۲۵ سالگی زندگی وی رخ داده است). ازدواج ساتیا و آنوپاما یک ازدواج سنتی هندی محسوب میشود و ماحصل ازدواج آنها دو دختر و یک پسر است.
در سالهای ابتدایی زندگی اش در هند ، ساتیا نشان داده است که علاقه ی ویژه ای به کریکت داشته و حتی عضو تیم کریکت مدرسه اش نیز بوده است و در یک سخنرانی ادعا کرده که چیزهای مربوط به رهبریت و کار تیمی را از کریکت آموخته است. ساتیا به شعر و شعر خوانی نیز علاقه ی زیادی دارد.
پس از اتمام دوران دبستان و دبیرستان و اخذ مدرک لیسانس مهندسی الکتریک از دانشگاه مانیپال هند ، ساتیا برای ادامه تحصیل در رشته های وابسته به علم رایانه وارد آمریکا شد.

اکنون که او به عنوان مدیرعامل شرکت مایکروسافت ایفای نقش می کند حقوق ثابت ماهیانه ۱.۲ میلیون دلار در سال و اضافه حقوقی تا سقف ۳.۶ میلیون دلار دریافت میکند.
در پایان هم معرفی نامه ای از زبان خود ساتیا را برای شما قرار میدهم :
– من کسی هستم که مرا با کنجکاوی و عطش به یادگیری میشناسند.
– بیشتر از آنچه بتوانم بخوانم کتاب می خرم.
– بیشتر از آنچه بتوانم شرکت کنم در دوره های آموزشی آنلاین ثبت نام میکنم.
و نصیحت ساتیا نادلا به شما اینست که به دنبال یادگیری باشید :
” اگر شما هر روز چیز جدیدی یاد نگیرید دیگر نمی تواند کارهای جدید و مفید خلق کنید.”

 

منبع : وین تن

 

کپی مطلب با ذکر منبع و نام نویسنده مجاز است.

 

4+

درباره نویسنده

دانشجوی دبیری ریاضی

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. محمدم

  مطلب عالی بود😘 بخصوص عکسهای استیو بالمر 😂
  اصلاً عکسها یه طرف بقیه پست یه طرف دیگه
  فکر کنم همه دیگه از اخرین ضرر مالی که بالمر به وجود آورده بود اطلاع دارند
  خیلی بد ویندوز 8رو معرفی کرد 😌 واقعاً از مدیریت سانتی خوشحال و خرسندم
  امیدوارم عین مدیران قبلی ماکی که اشتباهات زیادی داشتند،هرگز نشه

  2+
  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.